Bo pielęgnacja biustu ma znaczenie

opublikowane przez / 22/05/2015 Kosmetyki, PIELĘGNACJA CIAŁA Brak komentarzy

Zobacz podobne posty

Biust to bez wątpienia atrybut kobiecości. To dzięki niemu matka i dziecko nawiązują silną więź emocjonalną. Sposób życia, dieta, jak również karmienie piersią powodują, że kształt i jędrność biustu ulega zmianie. Warto więc regularnie korzystać z produktów, które wzmocnią naturalne włókna podporowe skóry, napną i wymodelują biust.

Zdradzimy Wam, jak należy zadbać o biust:

1) Odpowiednie nawilżenie skóry to podstawa codziennej pielęgnacji. Regularne stosowanie produktów, które mają działanie rewitalizujące i liftingujące z dodatkiem alg, skrzypu czy olejku jojoba, sprawią, że skóra biustu i dekoltu stanie się aksamitnie gładka i jędrna. My polecamy Modelujące serum ujędrniające biust Push Up – Nivelazione.

2) Masaż ciepłą i zimna wodą rękawicą frotté ujędrni skórę i wpłynie na aktywność tkanek. Zabieg powinien być wykonywany kolistymi ruchami po zewnętrznej stronie piersi. Należy unikać gorącej wody, ponieważ zbyt wysoka temperatura niewłaściwie wpływa na skórę piersi. Masaż należy wykonywać 2-3 razy w tygodniu.

3) Nie garb się!

4) Dobierz idealny biustonosz! W sklepach z bielizną zawsze można poprosić braffiterkę, która dopasuje odpowiedni biustonosz do Twojego rozmiaru biustu. Jest to bardzo ważne, gdyż zapobiega on nadmiernemu rozciąganiu się skóry i pozwala utrzymać jędrność biustu. Biustonosz nie może być on ani za ciasny, ani za szeroki w obwodzie. Musi idealnie pasować do naszego rozmiaru biustu.

5) Ćwicz i odżywiaj się zdrowo! Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i rozciąga się. Piersi składają się głównie z tłuszczu i gruczołu mlecznego, jest ona bardzo delikatna i cienka. Nie posiada żadnej wewnętrznej podpory, dlatego też zdrowy tryb życia tak mocno wpływa na wygląd skóry piersi. Na mięśnie biustu świetnie działa pływanie, wzmocni mięśnie klatki piersiowej, ale i wymodeluje figurę. Kolejnym dobrym ćwiczeniem są tzw. damskie pompki – wykonuje się je jak zwyczajne pompki z tą różnicą, że zamiast na palcach stóp należy wesprzeć się na kolanach.

6) Bo zdrowy biust to piękny biust! Aż 80 procent zmian w piersiach, kobiety wykrywają same. Samobadanie jest bardzo ważne i powinno być wykonywane raz w miesiącu. Codzienna pielęgnacja może spełniać rolę profilaktyki antynowotworowej po 25. roku życia każda kobieta powinna badać piersi raz w roku za pomocą USG, a raz w miesiącu przeprowadzać samokontrolę. Po skończeniu 35 lat badaniem koniecznym staje się mammografia. wcześnie zdiagnozowana choroba niesie ze sobą bardzo duże prawdopodobieństwo wyleczenia.

Mamy nadzieję, że nasze rady będą pomocne i sprawią, że poczujecie się pięknie i kobieco każdego dnia.

Farmona