Jak napoić skórę?

opublikowane przez / 02/05/2016 PIELĘGNACJA CIAŁA Brak komentarzy

Zobacz podobne posty

Sucha skóra jest jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. Wpływa na to wiele czynników: niewłaściwa pielęgnacja, klimatyzowane pomieszczenia, zanieczyszczenia, stres, a także choroby przewlekłe. Efekt? Przesuszona, zaczerwienienia, świąd, łuszczenie się skóry, wczesne zmarszczki. Brzmi mało przyjemnie, prawda?
Można jednak w znacznym stopniu wyeliminować złe nawyki. Od czego zacząć?
1. Ogranicz, a najlepiej zrezygnuj z gorących kąpieli. Są przyjemne i odprężające, ale bardzo wysuszają skórę. Zamiast nich wybierz letni prysznic.
2. Nawilżaj skórę. Proponujemy Nivelazione body BODY balsam nawilżający ze specjalnym aplikatorem. Już w pierwszym dniu zauważalne silne i długotrwałe nawilżenie. Regularne stosowanie zapobiega przesuszeniu, wzmacnia i poprawia elastyczność oraz zmniejsza szorstkość skóry.
3. Uważaj na temperaturę w pomieszczeniu – optymalna to 22 stopnie, a w sypialni: 18 stopni. Jeśli w budynku jest zbyt gorąco, skóra i błony śluzowe są wysuszone, poza tym pojawiają się zawroty głowy i inne dolegliwości.
4. Nawilżaj powietrze, szczególnie w czasie upałów. Możesz powiesić mokry ręcznik na kaloryferze lub użyć inhalatora przeznaczonego do terapii górnych i dolnych dróg oddechowych.
5. Pij dużo wody. Potrzebne jest nawilżanie od zewnątrz, jak i wewnątrz. Warto pić min. 1 l wody dziennie. Jeśli nie lubisz samej wody, dodaj do niej cytrynę i miód. Przesuszona skóra może oznaczać też niedobór witamin A i E.
6. Ruszaj się! Ciało stanie się sprężyste, elastyczne, a dodatkowo będziesz mieć więcej energii!

Nie namawiamy do traktowania tych rad jak 10 przykazań, ale wcielenie ich w życie sprawi, że Twoja skóra odzyska odpowiedni poziom nawilżenia i jędrności, a Ty więcej pozytywnej energii.

Ewa Adamska