Letnia pielęgnacja skóry z różnymi potrzebami: wrażliwa, tłusta, dojrzała

opublikowane przez / 18/08/2015 Pielęgnacja twarzy Brak komentarzy

Latem skóra narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników – promieniowanie słoneczne, suche i gorące powietrze, ciepły wiatr, słona czy chlorowana woda. Jednym słowem, nasza skóra nie ma łatwo, dlatego w okresie letnim warto szczególnie o nią zadbać. Należy stosować skuteczną i systematyczną pielęgnację, której podstawową zasadą powinna być ochrona przed słońcem i nie przeciążanie skóry.

skin-pielegnacja

Bez względu na to jaki mamy rodzaj cery, w lecie każda skóra potrzebuje nawilżenia. Podstawą jest odpowiednia dawka składników aktywnych o działaniu nawilżającym, bogatych w cenne dla skóry elementy odżywcze. Wskazane jest stosowanie kosmetyków uzupełniających brakujące w skórze lipidy i odbudowujących jej Naturalny Czynnik Nawilżający (NMF). W przypadku cery wrażliwej dobrze sprawdzą się te bogate w emolienty i składniki łagodzące. Przy cerze tłustej najważniejsze jest nie przeciążanie skóry, dlatego rekomenduje się nakładanie jak najmniejszej ilości kosmetyków, o jak najlżejszej konsystencji.

Cera tłusta w okresie letnim przysparza wiele problemów, nadmiernie się przetłuszcza, świeci się, ma szary koloryt. Mylne jest przeświadczenie o tym, że najlepszym sprzymierzeńcem tego typu cery jest słońce. Nie warto wysuszać problematycznej cery, taka terapia przynosi tylko chwilową poprawę. Wybierajmy kosmetyki, które nie tylko będą pochłaniały nadmiar sebum, ale przede wszystkim będą regulowały pracę gruczołów łojowych.

Promieniowanie słoneczne jest największym sprzymierzeńcem powstawania zmarszczek, to ono indukuje powstawanie wolnych rodników i niszczenie struktury skóry przyczyniając się do jej przedwczesnego starzenie. W przypadku cery dojrzałej kluczowe jest odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Polecamy stosowanie preparatów o lekkiej konsystencji, które odbudowują płaszcz hydrolipidowy skóry i zawierające w swoim składzie filtry UV, które skutecznie ją chronią. Ze względu na to, że promieniowanie UV dezaktywuje wiele składników o działaniu przeciwzmarszczkowym i liftingującym, zaleca się stosowanie tego typu preparatów na noc. Polecamy krem przeciwzmarszczkowo-ujędrniający na dzień i na noc z serii Herbal Care.

Farmona