OCHRONA WŁOSÓW LATEM

opublikowane przez / 01/07/2015 PIELĘGNACJA WŁOSÓW Brak komentarzy

Słońce, ciepły wiatr, morska woda nie służą naszym włosom. Sprawiają, że stają się one suche, matowe, zaczynają się łamać, tracą swój blask, a ich kolor płowieje. Latem bardzo często zapominamy o ich prawidłowej pielęgnacji, a one, tak jak i nasza skóra wymagają odpowiedniego traktowania, dostosowanego do pory roku.

ochrona-wlosow-latem

Podstawą letniej pielęgnacji włosów jest przede wszystkim skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV. Spośród produktów Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona warto polecić serię Jantar do włosów farbowanych wzbogaconą o UV PROTECTION SYSTEM oraz linię Hair Genic Monoi & Thermo zapewniającą termiczną ochronę włosów. Oprócz filtrów UV preparaty do pielęgnacji włosów latem powinny zawierać składniki nawilżające (np. kolagen, kwas hialuronowy), odżywcze (oleje roślinne, witaminy) oraz regenerujące (ceramidy, keratynę).

Aby kosmetyk spełniał swoje zadanie ochronne musi pozostawać na włosach, dlatego też sam szampon nie wystarczy. Skuteczniej działają odżywki bez spłukiwania i mgiełki w sprayu. Na plaży przyda się wodoodporny olejek do włosów, który nie tylko uchroni je przed promieniowanie słonecznym, ale również przed niekorzystnym działaniem soli morskiej i chloru.

Po każdej kąpieli w morzu lub basenie należy dokładnie spłukać włosy, nie ma dla nich nic gorszego jak maseczka z soli i chloru. Podczas mycia włosów używajmy ciepłej wody, dzięki niej łatwiej usuniemy tłuszcz i pozostałości kosmetyków, natomiast do spłukiwania lepiej sprawdzi się letnia woda.

Włosy latem potrzebują intensywnego nawilżenia i odżywienia, które zapewniają maski. Pamiętajmy, aby nakładać je na same włosy, a nie na skórę głowy, gdyż przyczynia się do zwiększonej produkcję łoju, może obciążać włosy i prowadzić do ich szybszego przetłuszczania się. Szczególnie warto zwrócić uwagę na maskę regenerującą z linii Hair Genic Bamboo & Oils.

W okresie letnim, będąc na wakacjach zachęcamy do zrezygnowania ze stosowania suszarek i prostownic, które dodatkowo przesuszają włosy. Dobrze jest pozwolić im wyschnąć w naturalny sposób, ale nie na słońcu.

Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków chroniących nasze włosy przed wysuszeniem i zniszczeniem, nie wolno zapominać o nakryciu głowy, które również stanowi tarczę ochronną dla włosów, ale przede wszystkim dba o nasze zdrowie.

Farmona