Poznaj sekret pięknych stóp

opublikowane przez / 07/05/2014 PIELĘGNACJA CIAŁA, Pielęgnacja stóp Brak komentarzy

Zobacz podobne posty

 

Sprzyjająca pogoda podczas okresu urlopowego lub wolnego weekendu sprzyja zmianie elementów garderoby na zwiewne sukienki, lekkie spodnie, bluzki
i oczywiście klapki lub sandały. Nie zapomnijmy zadbać o stopy, których skóra po okresie zimowym może być osłabiona lub zniszczona. Oto krótki poradnik jak sprawić by szybko przywrócić stopom ich właściwy, piękny wygląd.

1. Regenerująca kąpiel
Pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać aby oczyścić skórę stóp i przygotować ją na dalsze zabiegi jest regenerująca kąpiel przy użyciu specjalnych soli do kąpieli stóp. Pod wpływem ciepłej wody oraz składników aktywnych skóra zostanie odpowiednio nawilżona oraz zmiękczona, jest to szczególnie ważne w przypadku skóry zrogowaciałej. Rozpuszczamy sól do kąpieli NIVELAZIONE w ciepłej wodzie i moczymy około 15 minut. Podczas takiej kąpieli skóra oczyszcza się z wszelkiego rodzaju bakterii i grzybów, a stopy są zabezpieczone przed nadmierną potliwością i nieprzyjemnym zapachem.

2. Oczyszczający peeling
Następnym krokiem w domowej pielęgnacji stóp jest pozbycie się twardego, martwego naskórka dzięki NIVELAZIONE peeling do stóp, w którego skład wchodzą drobinki pumeksu. Zawarte w peelingu mocznik i gliceryna zapewniają optymalne nawilżenie skóry, zmiękczają ją i zapobiegają tworzeniu się stwardnień i zrogowaceń. NIVELAZIONE peeling do stóp posiada także wosk pszczeli, który wspomaga odnowę i regeneruje skórę stóp sprawiając, że staje się miękka i gładka.

3. Nawilżający masaż
Podczas codziennej higieny bardzo rzadko masujemy stopy, a jest im to potrzebne tak samo jak dłoniom, szczególnie jeśli nasza skóra stóp jest popękana i wysuszona. Podczas masażu możemy wykorzystać balsam nawilżający NIVELAZIONE lub jeśli nasza skóra ma się bardzo źle polecamy skorzystać ze specjalnej kuracji NIVELAZIONE Kuracja S.O.S. do popękanej i bardzo suchej skóry stóp. Kuracja nawilżająca połączona z masażem będzie stanowić doskonałe uzupełnienie wcześniejszego peelingu i zabezpieczy nasze stopy na długi czas.

4.  Ochrona przed upałami
Stopy, tak jak i inne elementy naszego ciała wymagają ochrony przed wysokimi temperaturami i promieniowaniem UV. Doskonałym sposobem na uchronienie się przed nadmiernym wysuszaniem jest NIVELAZIONE chłodzący żel-krem do piekących stóp. Skóra stóp w czasie przegrzania na słońcu lub podczas intensywnych spacerów może zostać osłabiona, w takich sytuacjach najlepiej posmarować stopy chłodzącymi żelem lub kremem.

5. Zabezpieczenie obuwia
Kuracja regenerująca skórę stóp, którą właśnie wykonaliśmy, nie odniesie długotrwałego efektu jeśli nie zadbamy o czystość obuwia. Spocone i zmęczone stopy w pełnym obuwiu mogą powodować dodatkowe uszkodzenia i osłabienie skóry, która staje się także podatna na powstawanie stanów grzybiczych. Jeśli jednak zastosujemy specjalny dezodorant do stóp i obuwia NIVELAZIONE, nie tylko zniwelujemy nieprzyjemny zapach, odświeżymy obuwie, ale także zabezpieczymy nasze stopy przed działaniem mikroorganizmów powodujących grzybicę.

Polecamy w domowym zaciszu wykonanie opisanej kuracji, która skutecznie odnowi i zabezpieczy nasze stopy by były piękne, a skóra gładka.

Farmona