SKÓRA ZMĘCZONA SŁOŃCEM – REGENERACJA PO LECIE

opublikowane przez / 01/10/2015 PIELĘGNACJA CIAŁA, Pielęgnacja twarzy Brak komentarzy

Lato to niezwykle trudny czas dla nasze skóry. Podczas wakacyjnych wojaży poddawana jest ona intensywnemu działaniu słońca, wiatru, suchego i gorącego powietrza, słonej i chlorowanej wody. W konsekwencji dochodzi do dużych ubytków w ochronnej warstwie lipidowej, zaburzeń naturalnego czynnika nawilżającego skóry, co skutkuje nadmiernym przesuszeniem, utratą elastyczności, a dodatkowo na skórze mogą pojawić się przebarwienia. Dlatego też po lecie skóra wymaga natychmiastowej i intensywnej regeneracji.

skora-pielegnacja
Pielęgnację powinniśmy rozpocząć od peelingu skóry. Doskonale sprawdzą się peelingi z serii Tutti Frutti, które nie tylko złuszczają martwy naskórek, ale również poprawiają mikrokrążenie i mają właściwości natłuszczające. Kolejnym krokiem jest odpowiednie nawilżenie i odżywienie, które zapewnią masła i balsamy z tej samej linii. Dostarczą zmęczonej słońcem skórze składników niezbędnych do jej odbudowy, szczególnie do uszczelnienia ochronnej bariery wodno-lipidowej.
Szczególną uwagę należy poświęcić skórze twarzy, na której najszybciej widoczne są oznaki starzenia. Kompleksową, intensywnie nawilżającą pielęgnację przesuszonej po lecie skóry zapewnią preparaty z linii Skin Aqua Intensive. Stosowane razem zregenerują i wyraźnie poprawią stan skóry.

Farmona